Musical en Show
NANOEK | Willemijn Verkaik e.a.
Next to Normal
-
Datumwo 11 nov 2026
-
Tijd20.15 uur
-
LocatieLeidse Schouwburg
-
Prijs€ 44,50
-
InclusiefDrankje
Internationaal geroemd musicalactrice Willemijn Verkaik (o.a. Wicked, Frozen) is terug in Nederland – dit keer als Diana in de meervoudig bekroonde Broadwayhit Next to Normal. Diana leeft met een bipolaire stoornis, waardoor in haar gezin de grens tussen verbeelding en realiteit vervaagt. Echtgenoot Dan (Edwin Jonker) redt wat er te redden valt; zoon Gabe vliegt alle kanten op; dochter Natalie vlucht in pillen en perfectionisme. Je wordt als kijker meegesleurd in het leven van een gezin dat op papier ‘gewoon’ lijkt, maar achter de voordeur vecht voor houvast.
Bekroonde musical met pop-rockscore
Met drie Tony Awards (2009) en de Pulitzerprijs voor drama (2010) op zak, behoort Next to Normal tot een zeldzaam clubje: slechts tien musicals kregen die prijs ooit toegekend. Regisseur Anouk Beugels, bekend van MELK, een motherfokking musical (overladen met vijf Musical Awards in 2024), kiest bewust voor een directe, ongepolijste aanpak. Rauw, eigentijds en verbeeldingsrijk – precies zoals NANOEK musicals maakt. Daarom ook deze nieuwe vertaling van Judith Boesen. Voortgestuwd door de dampende pop-rockscore, live gebracht door een vierkoppige band. Deze brengt het verhaal ver voorbij de woorden: je voelt de highs en lows in elke vezel van je lijf.
Trigger warning
Next to Normal gaat over psychische kwetsbaarheid en bipolariteit, en de impact daarvan op een gezin. De voorstelling bevat expliciete verwijzingen naar zelfmoord. Ook het verlies van een kind en de rouw die daarop volgt, komen nadrukkelijk terug in het verhaal. Verder worden drugs- en medicijngebruik getoond, evenals elektroshocktherapie (ECT). NANOEK vertelt dit verhaal ongepolijst en dichtbij: het kan confronterend zijn.
Heb je zelf te maken met suïcidale gedachten of wil je er met iemand over praten? 113 Zelfmoordpreventie is 24/7 bereikbaar via 113 of 0800-0113 (gratis), of chat via 113.nl.
Verdiepend contextprogramma
En omdat NANOEK verder gaat dan alleen musicals maken, creëert het gezelschap rondom de voorstelling een verdiepend contextprogramma over de thematiek en het genre musical. Recht voor z’n raap – met lef, humor en herkenning. Kijk op NANOEK.nl voor meer informatie.
-
Bestellenwo 11 nov 202620.15 uur