Skip navigatie
naar agenda
Bestellen

Toneel

Bis Bis Bis!

Het Nationale Theater

Operation Hellfire

  • Datum
    do 21 mei 2026
  • Tijd
    20.15 uur
  • Locatie
    Leidse Schouwburg
  • Euro Streamline Icon: https://streamlinehq.com
    Prijs
    € 29,50
  • Inclusief
    Drankje

Wat als een Amerikaanse president voor het Internationaal Strafhof moet verschijnen? Met Operation Hellfire maken Het Nationale Theater en regisseur Eric de Vroedt een politieke thriller waarin recht, macht en moraal hard botsen.

Een ‘what-if’ die angstig dicht bij de werkelijkheid komt

Ter ere van het 25-jarig bestaan van het Internationaal Strafhof (ICC), organiseert de premier van Nederland een internationale top. Eregast is een oud-president van Amerika. Maar dan gebeurt het ondenkbare: direct na zijn speech wordt hij gearresteerd door het Strafhof. Live op tv, voor het oog van de wereld. 

De reactie uit Washington volgt razendsnel. De American Service-Members’ Protection Act wordt geactiveerd: een wet die Amerikanen beschermt tegen vervolging door het ICC. Zelfs als dat een aanval op Nederland betekent. De spanning stijgt, de wereld kijkt toe, de druk op Den Haag wordt steeds groter. Hoever durft Nederland te gaan om vrede en recht te verdedigen?

Credits

Tekst: Joeri Heegstra en Max Wind | Regie: Eric de Vroedt | Spel: Soumaya Ahouaoui, Gustav Borreman, Tamar van den Dop, Jouman Fattal, Hein van der Heijden, Yamill Jones, Yela de Koning, Rick Paul van Mulligen, Mika Peeters, Emilio Pramatarov | Muziek: Florentijn Boddendijk en Remco de Jong | Scenografie: Maze de Boer | Kostuumontwerp: Lotte Goos | Lichtontwerp: Bernie van Velzen | Kap- & grimeontwerp: Bärbel Scheid | Dramaturgie: Remco van Rijn, Marit Schimmel | Regie-assistentie: Chyramain van Kempen

Inleiding

Bij deze voorstelling zit een inleiding, drie kwartier voor aanvang. Kaarten zijn gratis te reserveren tijdens het bestelproces. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, dus wees er snel bij.