Skip navigatie

PkvV Leids Studentendebat

Op 21 oktober organiseerden we voor de tweede keer het Leids Studentendebat, in samenwerking met de Plaatselijke Kamer van Verenigingen, in de Stadsgehoorzaal.

20251021 - Leids Studentendebat 2025 - ©Simone Both - P1416972

Hoe zag de avond eruit?

Het PkvV Studentendebat in de Stadsgehoorzaal was een avond waarop politiek en studenten mooi samenkwamen. Onder leiding van debatleider Simon van Teutem gingen vertegenwoordigers van Volt, CDA, ChristenUnie, GroenLinks PvdA, D66 en VVD met elkaar in gesprek over drie actuele en herkenbare thema’s: de woningnood onder starters, de toekomst van de Nederlandse krijgsmacht en de balans tussen veiligheid en privacy in de openbare ruimte. Sommige politici werden kritisch bevraagd door het publiek, maar dit leverde wel nieuwe inzichten en verrassende perspectieven op.

  • 'De Stadsgehoorzaal heeft ons bij meerdere evenementen uitstekend geholpen! Ze hebben ons vakkundig door alle stappen van het organiseren van een grootschalig evenement geloodst. We kijken uit naar een verdere samenwerking!'

    Ralph de Lange - bestuurslid Plaatselijke Kamer van Verenigingen

Leidse samenwerking

Onze locatie bood een toegankelijke omgeving waarin zowel studenten als politici zich vrij voelden om het gesprek aan te gaan. In nauwe Leidse samenwerking tussen de Stadsgehoorzaal, de PkvV en de studentenverenigingen ontstond zo een setting die het debat echt versterkte. De combinatie van een historische locatie en een open debatcultuur maakte de avond tot een waardevolle bijdrage aan het publieke gesprek in Leiden.

Na afloop verplaatste de discussie zich naar de borrel op sociëteit Minerva. En daar was gratis bier, iets wat de partijen volgens de PkvV niet kunnen bieden. Op 10 maart 2026 organiseert de PkvV alweer de volgende editie: een groot Leids studentendebat met betrekking tot de gemeenteraadsverkiezingen op 18 maart. Samen met de Kiesmannen én 10 partijen zullen het gesprek opnieuw openen.

Gepubliceerd op: 21 okt 2025