Skip navigatie
naar agenda
Vroegboeken

Theatercollege

Simon Kuper

De Macht van het WK Voetbal

  • Datum
    zo 31 mei 2026
  • Tijd
    20.15 uur
  • Locatie
    Stadsgehoorzaal
  • Euro Streamline Icon: https://streamlinehq.com
    Prijs
    € 29,50
  • Zaal
    Grote Zaal
  • Inclusief
    Drankje

Het komende WK Voetbal wordt misschien wel het meest politieke ooit. Vlak voor de aftrap in Noord-Amerika vertelt Simon Kuper je alles over de invloed van de grootste sport op aarde. En van de invloed van wereldpolitiek op het veld.

Waarom kunnen we door voetbal kijken de wereld beter begrijpen? Van FIFA-vredesprijswinnaar Trump tot de banlieues van Mbappé, en van Oranjes kleurrijke kleedkamer tot de bestuurskamer van FIFA-baas Infantino, De Macht van het WK Voetbal geeft je een heel andere blik op voetbal én de wereldpolitiek.

Financial Times-journalist Simon Kuper neemt je mee op reis naar het heden en verleden van het mondiale voetbal. Als één van de weinigen was hij erbij op negen WK’s. Van Italië tot Qatar, Kuper zag naast legendarische wedstrijden ook hoe het voetbal steeds meer veranderde door geld en globalisering.

Aan de hand van rijke anekdotes, originele inzichten en prachtige beelden geeft Simon college en gaat hij in gesprek met Maarten de Fockert van de populaire voetbalpodcast CorPotcast. Waarom gaan voetbalromantiek en rauwe macht verrassend goed samen? De Macht van het WK Voetbal  is een avond voor elke voetballiefhebber met kijk op de wereld.

Simon Kuper is journalist en columnist voor de Financial Times. Hij is auteur van meerdere boeken waaronder De wereld aan mijn voeten – een reis door het mondiale voetbal in 9 WK’s en Soccernomics: waarom dure spitsen nauwelijks scoren en andere voetbalraadsels verklaard.

Maarten de Fockert is podcastmaker van onder andere de voetbalpodcast Cor Potcast. Eerder was hij profvoetballer voor diverse Nederlandse clubs.

Dit programma is een productie van Haagsch College.